Як оплачується рентна плата за спеціальне водокористування?

З 01.01.2018 р. ставки рентної плати за спеціальне використання води (далі — рентна плата), які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань з рентної плати за результатами господарської діяльності у 2018 р. збільшено на 16,8 % (порівняно з діючими у 2017 р.).

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з рентної плати вважаються за:

I квартал цього  року: 10 травня та 18 травня 2018 р. відповідно;

ІІ квартал цього  року: 9 серпня та 17 серпня 2018 р. відповідно;

ІІІ квартал цього  року: 9 листопада та 19 листопада 2018 р. відповідно;

ІV квартал цього року: 11 лютого та 19 лютого 2019 р. відповідно.

Платники перераховують суми рентної плати одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом із змінами, внесеними Законом України від 07.12.2017 р. № 2233-VIIІ, а саме:

45 % рентної плати — до загального фонду державного бюджету (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення);

45 % рентної плати — до загального фонду місцевих бюджетів (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення), що зараховується до АР Крим та обласних бюджетів за місцем її забору;

10 % рентної плати (крім рентної плати за спецвикористання води водних об’єктів місцевого значення) — до спеціального фонду державного бюджету.

Крім того, з 01.01.2018 р. обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Спеціальне водокористуванняя здійснюється тільки на підставі відповідного дозволу (ст.49 Водного кодексу України). Даний дозвіл оформляє тільки первичнний водокористувач. Підприємства, які не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первичнних водокористувачів, відповідно до ст. 42 Водного кодексу України виступає вторинним водокористувачем. Для водокористувача-абонента дозволами на спеціальне водокористування будуть вважатися договора на поставку води і установлений в дозволі первинного водокористувача ліміт (лист Мінприродт України від 15.03.2011 № 5515/16/10-11-МП).

Лист ДФС України від 19.01.2018р. №1579/7/99-99-12-03-04-17 "Про адміністрування у 2018 році рентної плати за спеціальне використання води"

З 01.01.2018 р. ставки рентної плати за спеціальне використання води (далі — рентна плата), які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань з рентної плати за результатами господарської діяльності у 2018 р. збільшено на 16,8 % (порівняно з діючими у 2017 р.).

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з рентної плати вважаються за:

I квартал цього  року: 10 травня та 18 травня 2018 р. відповідно;

ІІ квартал цього  року: 9 серпня та 17 серпня 2018 р. відповідно;

ІІІ квартал цього  року: 9 листопада та 19 листопада 2018 р. відповідно;

ІV квартал цього року: 11 лютого та 19 лютого 2019 р. відповідно.

Платники перераховують суми рентної плати одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом із змінами, внесеними Законом України від 07.12.2017 р. № 2233-VIIІ, а саме:

45 % рентної плати — до загального фонду державного бюджету (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення);

45 % рентної плати — до загального фонду місцевих бюджетів (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об’єктів місцевого значення), що зараховується до АР Крим та обласних бюджетів за місцем її забору;

10 % рентної плати (крім рентної плати за спецвикористання води водних об’єктів місцевого значення) — до спеціального фонду державного бюджету.

Крім того, з 01.01.2018 р. обов’язок платника з рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів.

Спеціальне водокористуванняя здійснюється тільки на підставі відповідного дозволу (ст.49 Водного кодексу України). Даний дозвіл оформляє тільки первичнний водокористувач. Підприємства, які не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первичнних водокористувачів, відповідно до ст. 42 Водного кодексу України виступає вторинним водокористувачем. Для водокористувача-абонента дозволами на спеціальне водокористування будуть вважатися договора на поставку води і установлений в дозволі первинного водокористувача ліміт (лист Мінприродт України від 15.03.2011 № 5515/16/10-11-МП).

Лист ДФС України від 19.01.2018р. №1579/7/99-99-12-03-04-17 "Про адміністрування у 2018 році рентної плати за спеціальне використання води"

Поделиться страницей :

Страница успешно отправлена на указанную почту
Вернуться к списку шпаргалок